Dividendilehmade ülesrivistus

Kordan ka sel aastal Roosaare stiilis dividendi maksjate kokkuvõtet aga sedapuhku palju varem – keset kõige kibedamat kasumi jaotamise hooaega. Aasta lõpus oleks tagantjärgi võrdlus samuti huvitav aga praegu on hilinejatel nii mõnelegi rahalehmaks osutuvale põssale veel võimalus selga hüpata.

Niisiis, sa oled suur Eesti ettevõtete fänn ja sul on vaba 5000 eurot, mida dividendiaktsiatesse investeerida. Kui igasse ettevõttesse lükata 500 euri, siis kuidas jaotub sinu kasum? Kes, tänases küpses majandusfaasis, tasuvad sinu vaeva heldelt ja kes on vanad koid?

Kujutlegem, et sa investeerisid eelmise aasta 30. detsembri seisuga kokku 5000 eurot, jaotatuna võrdselt kümne ettevõtte vahel. Selle eest premeeritaks sind tänavu dividendide näol 427 euroga ja dividenditootluseks on 8,6% aastas, mis on juba palju parem tulemus kui eelmisel või üle-eelmisel aastal. Aga tuletagem meelde, et 2018. aasta jõulusoodustused olid, USAs atraktiivseks muutunud võlakirjaturu ja kaubanduspingete kuhjumise tõttu Hiinaga, sedakorda eriti prisked. Kes julgesid sel ajal osta? Kui nüüd seda vana puhveti ütelust ka meelde tuletada:

buffett

Mina ventileerisin kogu jõuluaja ja siis jaanuaris ostsin Merkot hinnaga 9,2€. Huuh. Sellisteks võimalusteks tuleks rohkem raha koguda, tänaseks on see üks vähestest positsioonidest, mis näitab rohelist numbrit. Aga raha pole kunagi millegi jaoks piisavalt, isegi kui 100% säästa.

Tatatatataaa! Esikolmikus on Silvano, Tallink ja Merko. Silvano on selles rivistuses kõige jämedam rahalehm, kõigist teistest pika puuga ees. Silvano kasumi jaotamisse arvestasin nii dividendid (0,2€ aktsia kohta) kui ka jaanuari väljamakse aktsiakapitali vähendamise teel (0,2€ aktsia kohta). Selleks, et aktsiakapitali vähendamise väljamakses osaleda, tuli aktsiaid omada juba 2018. aasta 17. juuli seisuga ja aktsia hind oli siis 2,78€. Tootlus seega hämmastavad 14,4% – kui sa ei ole veel Silvano osanik, siis kahju küll, aga see rong on sinu peatusest juba mööda sõitnud.

Screenshot 2019-06-10 at 20.15.39

Tabeli seis on korrigeeritud vastavalt kommentaariumis toodud tähelepankutele.

Nii nagu armas Roosaare mind käesoleva postituse kommentaarides juurde lisas, siis mai lõpus laekus uudis, et lisaks dividendimaksele jagab Nordecon raha ka kapitali vähendamise teel. Nii et 2. kohalt leiame Nordeconi. Misasja? Kas sel ettevõttel on veel aktiivseid aktsionäre?

Kolmandal kohal on Tallink. Tallink olla Soome börsil suurima dividendimaksega ettevõte. Ilmselt on siin pold merd vähe dividendiinvestoreid, kelle portfelli Tallink ei kuulu, hmm.. ja mina olen veel üks neist. Aga veel 19. juunil ostes peaks dividendide saamise õigus jääma ostjale.

Merko dividenditootlus on 10,9% (eelmisel aastal 11,4%). Pole paha, kes tahab, hop on, praeguse hinnaga ostes tuleks tootlus 9,9%, mis on ka väga hea. Merko dividendisaajate nimekiri lüüakse lukku 25.06 seisuga.

Viiendaks platseerub 8,4%-ga Kaubamaja (eelmisel aastal 7,5%), mis on minu portfellis suurima osakaaluga positsioon.

Aga on veel teisigi täiesti normaalse dividenditootlusega ettevõtteid, mida ma soetaksin kui mul oleks vastav riskitaluvus. Peab nentima, et Tallinna Sadam ei paista eriti atraktiivne selles nimekirjas kuigi pole ju tootlusel viga midagi. Täielik lati alt läbijooksja on LHV, vähe sellest et dividendidega koonerdab, ei ole ka aktsia hind kahe aasta jooksul mai alguseni tootlust pakkunud. Ostke LHV võlakirju siis kui tahate.

Minu portfellis on neist ettevõtetest pooled ja olen nende vahel ebavõrdselt ära jaotanud 5669 EURi. Minu keskmised ostuhinnad on palju kõrgemad kui olid eelmise aasta jõulupakkumised, seega enamus positsioonidel on mu isiklik dividenditootlus kehvem (punane) ja ainult sadama puhul on parem (roheline). Screenshot 2019-05-25 at 22.57.02Silvano tulemus on mul näiteks kehvem sellepärast, sest ma ei saanud osa jaanuari aktsiakapitali vähendamisest. Selline see buumiaegne investeerimine on, kannatlikult, halli habemega, tuleb oodata võimalusi odavalt investeerimiseks. Kui võimalus tuleb ja raha maetud, tuleb pikka aega uut võimalust ja uut raha oodata. See 413 euri mis aasta jooksul laekub, on muidugi abiks. Ma korjan poe ees kõik ühesendised ka üles, lõpuks tuleb euro kokku. Näed, sattusid jälle sendikorjaja blogisse.

See oli siis näide sellest, kuidas turg on mulle ära teinud. Teaalselt on võimalik teha lühikese ajaga parem tulemus sooduspakkumiste ajal ostes kui kahe eelneva aasta jooksul sisuliselt suvalistel aegadel ostes. Praegu on jälle mitmel pool soodukad, mida ette võtate?