Kuidas siseneda äkkilisse Bitcoini ettevaatlikult ja plaaniga

Üle kõikide varaklasside on Bitcoin kõige tootlikum aga mina pole seda veel kunagi näppinud, sest ma ei tea – alles see oli kui võtsin julguse kokku, et osta USA üksikaktsiaid. Seejärel järgnes turul 2 rekordilist aastat aga minu netoväärtust pole USA aktsiapositsioonid tegelikult mõjutanud ja ainukesena on tuul purjes olnud 2. samba varal ja palgatõusul. Et jah, kõige suurema rahalise väärtuse on mulle toonud aktiivse sissetuleku tõstmine, nii nagu kõigil teistelgi, kes on aktiivses portfelli ülesehitamise faasis.

Bitcoiniga olen varem kaubelnud kaudselt – ostes ettevõtete aktsiaid, millel on suur krüptovarade osalus, näiteks GBTC, MSTR, SI jt. Need liiguvad Bitcoiniga ühte sammu ja on ka tüütult volatiilsed aga nüüd on teinud LHV krüptovara ostmise mõistliku tasu eest võimalikuks ja ma tahaksin seda varianti kasutada.

Olen otsustanud ka selle, et Bitcoin võiks olla esimene (või üldse ainus) krüptovara, millega kaubelda. Siit edasi sõltub inimesest, kes kuidas toimetab. Näiteks Rahakratt soetas oma positsiooni mõned kuud tagasi ühel laupäeva hommikul kui Bitcoin oli veripunane ja näitas kahekohalist langust. Mina nõrkust ei tahaks osta, sest sellele järgneb tõenäoliselt veelgi nõrgemaid päevi ja see on asjatu stress realiseerimata kahjumi kannatamisel. Mul on ettekujutus, et kui ma Bitcoini ostan, siis rakendan ikkagi tehnilise analüüsi printsiipe, et leida selline ostukoht, kus risk on võimalikult väike ja reward võimalikult suur.

Bitcoin on viimase paari kuu jooksul joonistanud välja kauplemisvahemiku, millest see eile hilisõhtul üles poole läbi murdis. Umbes tund aega enne läbimurde toimumist, olin ma jõudnud teha kauplemisplaani ja ma ostsin seal kusagil 46 000 peal.

Iseenesest oleks mulle meeldinud, et see vahemik veel kitsamaks joonistuks ja alles seejärel ühele või teisele poole välja murraks, sest siis on liikumised tugevamad.

Nüüd kui läbimurre paistab olevat toimunud, siis millised on võimalikud stsenaariumid edasiseks hinnaliikumiseks? Ühe variandina võiks hinnaralli jätkuda kusagile 48 000 kanti ja siis tulla tagasi 45 000 kanti, et sealt toetust leida (nüüd ostavad need, kes esimese hooga peale ei saanud) ja siis uue ostusruve abil rallida. See oleks väga hea ostukoht, sest selja taga on nüüd kinnitus uuest põrandast.

Teine võimalik variant on, et hind pöördub tagasi endisesse kauplemisvahemikku. Kui see juhtub, siis ma tahaksin positsioonist väljuda kui hind on kusagile sinna vahemiku keskele, 42 000 peale, langenud, sest kui puudub jõud kohe tagasi üles hüpata, siis on hüpotees muutunud, ta on oma libisevatest keskmistest allpool ja juhtuda võib mida iganes. Seega ma müüksin positsiooni umbes -8% pealt.

Kui palju Bitcoini osta?

Vastus sõltub sellest kui palju olen ma nõus kaotama. Bitcoini ATR oli ostuhetkel 1700, st kui ta ühe sessiooni jooksul liigub 1700 punkti ja kui 46 000 – 42 000 on 4000, siis halvimal juhul olen ma umbes kahe sessiooniga positsioonist välja kukkunud. Kui ma mõtlen raha peale, et millist summat olen ma nõus kaotama kui asjad peldikusse lähevad, siis üle 50€ väga ilma jääda ei tahaks. Päris mugav oleks 35-40€. Järelikult maksimaalne summa, mille eest ma BTC osta saan, on 500€.

Ostsin ettevõtte kontole ja nüüd ei ole muud kui loota pärituult. Ma loodan hoida võimalikult kaua, kui siit algab uus trend, siis jälgin seda trendi. Kui mu ülejäänud portfell aja jooksul kasvab, siis ei ole välistatud, et ostan BTC juurde aga esialgu on 500€ piisavalt suur krüpto osakaal (1,5%).