Minu veebruar

  • Säästsin 66% sissetulekust
  • Dividende laekus 37.60, tulu aktsiate müügist sain 368.24 eur
  • Veebruari tootlus treidimiskontol 1.7%
  • Veebruari tootlus dividendikontol -1.1%

Veebruaris leidsin omale uue kodu! See asub Kesklinna ja Põhja-Tallinna piiril, eemal Nõmme metsadest, jänestest ja kitsedest ning lähemal töökohadele ja kokteilibaaridele. Uut kodutänavat kaunistab pärnade allee ja majake ise on pisike, asub tänavalt eemal, sisehoovis, teiste majade-kasvuhoonete-roosipeenarde vahel. Hetkel laiutab selle koha peal muidugi sopaauk, sest valmis saab see alles järgmise aasta jaanuaris. Senikaua ootan kukesammul suve möödumist (aeglasemalt ei lähegi ju) ja müün maha oma praeguse kodu. Lasin teha hindamisaktid mõlemale varale ja nüüd on mustvalgelt kirjas, et mu praegune kodu on läinud 98 000 eurot kallimaks kui see oli 2020 sügisel, mil ma selle ostsin. Investeerin siin indeksitesse ja aktsiatesse, higipull läigib laubal aga tulemuse teeb kinnisvara ja veel pika puuga. Hindamisaktide tegemine kahele objektile läks kokku 525 eurot.

Kodulaenu võtan samast pangast kus mul juba jooksev laen on. Küsisin LHV-st, Bigbankist ja Swedbankist, kõik pakkusid marginaaliks 1.8% ja seda katseajaga tööl olles. Ainult Holm pank saatis mu katseaja ettekäändel kukele. Meeleheite-pankadest (SEB, Luminor) ma laenu ei küsinud. Kuna tahtsin uue kodu VÕLi sõlmimiseks kohe praegu laenu saada ja tagatisvaraks oleks praegune kodu, siis hüpoteek tuleb kirjutada selle panga nimele, kes uue laenu annab ja sellega kaasnevad pirakad kulud. Bigbank oli paindlikum ja pakkus varianti, et VÕLi sõlmimiseks annavad sama intressiga väikelaenu, siis ei pea tagatisvara hüpoteeki näppima ja asjaõiguslepingu sõlmimise ajaks põimitakse kõik kokku üheks kodulaenuks ja hüpoteek seatakse siis juba ainult uuele kodule. LHV sellist varianti ei pakkunud.

Kuna tingimused olid kõigil pankadel samad, siis jätkasin Swedbankiga, olin halduriga väga rahul ja lõpuks küsis ta komisjonilt mulle sama marginaali, nagu on mu praegusel laenul, 1.72%. Laenulepingu vormistamine oli tasuta. Uue kodu broneerimine maksis 3000 eurot. See, koos kõrvalkuludega, jääb ainsaks summaks, mille omast taskust välja käima pean.

Laen tuleb suur ja VÕLi sõlmimise ajaks maksis pank välja veidi alla 31k. Vana kodu müügi järel on plaanis ka suur sissemakse teha (veidi üle 100k) aga ega mul endal seda raha ei ole, see peab tulema praeguse kodu turuväärtuse tõusust. Naabruses müüdi hiljuti välja hiiglaslik uusarendus, mis asub suure tee ääres ja on superkole ja ilma sisse ehitatud mööblita, seega arvan, et saan mureta palju ilusama, metsaäärse, 2020. aasta arenduse müüdud.

Veebruaris vabanesin muide oma viimastest eraisiku investeeringutest. Mul ei ole enam kaubamaja ega enefit greeni aktsiaid, kui need tagasi ostan, siis ettevõtte alla aga millal ostan, ei tea. Kaubamaja aktsiaid hoidsin 5 aastat käes ja mõtlesin, et enne sõidab teerull minust üle kui neist loobun aga näed.

Dividende tuli. Ettevõttesse tuleb keskmiselt divikaid 30-40 dollarit kuus. Huvitav kui suurt portfelli oleks vaja, et iga kuu 100 dollarit tuleks? Kolm korda suuremat? See oleks aasta lõikes võibolla tehtav aga ma ei raatsi praegu üldse agressiivselt IB-sse raha juurde kühveldada, sest tahan et mul oleks kodu vahetamise ajaks võimalikult suur rahapuhver kogunenud, et mul oleks turvaline olla. Portfelli tahaks ka ehitada, sest tunnen, et seisan kui ainult dividende reinvesteerin aga mis teha. Kolmanda samba makseid ei ole plaanis peatada ja lisan ikka iga kuu 500 euri aga kõik muud investeeringud on enamjaolt praeguseks tõesti hangunud.

Kauplemise maastikul ei olnud mul veebruaris suurt midagi teha, kuu peale oli kokku ainult 6 treidi. Tehingute arv on nii väike, et statistika ei tule enam mahu pealt kokku. Mul oli viis väikest kaotust ja üks, kolm korda suurem, võit. Oleksin saavutanud perfektse tulemuse kui oleks olnud 5 väikest kaotust aga ühe asemel kaks võitu. Igatahes, igav kuu ja kontojääk tõusis marginaalselt.

Hakkasin huvi pärast finantskümnevõistluse tabelit pidama kauplemisstrateegia ja investeerimisstrateegia võrdlemiseks. Ega see vajalik ei ole aga et lihtsalt endal pind tagumikus oleks. Nüüd, kus kõik mu positsioonid on IB kontodel, mitte eri kohtades igal pool pankades ja portaalides laiali, siis saan KOGU oma investeerimistootluse IB-st kergesti kätte.

Varad liiguvad veel õiges suunas, arvestades, et 3.5k lendas pesast välja uue kodu soetamiskuluna aga säästsin ka päris palju ja lõpuks palju vaesemaks ei jäänudki. Tegelt ma säästsin kaugelt oma elu rekordsumma, umbes sellise summa, mis oli 2 aastat tagasi mu netopalk 😀 ulme tegelt mõelda, tulud on kõrgeks aetud ja toiduarved on paigal püsinud ja šopata polnud aega.