Minu märts

  • Säästsin 61% sissetulekust
  • Dividende laekus 62.74 eur
  • Tuludeklaratsiooniga tagastati mulle 1251 eur
  • Tootlus treidimiskontol -6.3%
  • Tootlus dividendikontol -2%

Kui veebruaris sõlmisin kodulaenulepingu, siis märtsis järgnes VÕL lepingu sõlmimine notaris. Tehing toimus kaugtõestamise teel, väga mugav muidu aga teenus ise on tasuline – seda siis kõikidele muudele tasudele ja riigilõivule lisaks. Väga tore päev igatahes, sest seekord ei olnudki pärast kodu ostmist mu kontojääk ümmargune null nagu esimesel korral, hoopis vastupidi, kogutud säästupuhver oli oma ülesannete kõrgusel ja puhverdas! Kokku läks veidi alla 1500 euro uue hüpoteegi seadmisele ja muudele kuludele. Kuna ma kodu oma netoväärtuse osana ei näita, siis loen uue kodu soetamisega tekkivaid väljaminekuid pikaajaliseks säästuks. Koos omaosalusega on nüüd kahe kuuga 5000 eurot juba kokku läinud.

Lisaks kodu soetamisele, sain märtsis ka reisida! Seega säästupuhver oli tõepoolest kohustuslik omada. Käisin Londonis ja kuigi ilm oli max kohutav, siis see ei vähendanud mu vaimustust kui mõnus linn see ikka on. Nii suur metropol aga tunne on nagu sumisev väikelinn. Tänavad on väiksemad, liiklus on rahulik, kusagil ei olnud linnasiseseid kiirteid ja tuulekoridore, isegi tagurdavast prügiautost sain eluga mööda, sest prügivedaja turvas kõnniteed ja tervitas mind oma sinise vihmavarjuga. Selles linnas on umbes 4x parem olla kui jalakäiavaenulikus Tallinnas. Eriti kontrastne oli Londoni tänavatelt Mustamäe hood’i jõuda, tekkis tunne, et olen end vabatahtlikult arenenud maailmast ära lõiganud ja seejuures teen veel head nägu ka.

Kolmas tore asi märtsis oli see, et ma olen jaksanud tubli olla ja seda on märgatud ja ma sain kataseajal olles täitsa viisaka palgatõusu. Kõigil teistel staažikamatel töötajatel oli annual review aga ma olin alles max 3 kuud tööl olnud. Et kui nüüd eeskujuliku tööandja ja eeskujuliku töötaja näidet otsida, siis siin me olemegi.

Märtsis tuli rekordiline dividend minu USA aktsiate portfellist – bruto $79, mis on ihaldatud 100-le kuus juba üsna lähedal, netos oli 62.74 eurot. Lõppäge ikka, edutunne missugune ja mott laes! Selleks ongi dividendiaktsiad portfelli ülesehitamise faasis kasulikud – nad hoiavad huvi üleval ja fookuse paigas. Indeksitesse ja kasvuaktsiatesse on praegu ikka max igav investeerida, see on juba aasta aega nii kohutavalt üksluine ja ebapopulaarne, et ma tahaksin käega lüüa. Aga dividendiaktsiates vähemalt toimub midagi ja ma ei unusta investeerimist ära.

See ei olnud eriti ammu kui ma välisaktsiatest dividendiportfelli ehitama hakkasin – vähem kui kaks aastat tagasi ja esimene dividend oli 2 dollarit. See on nii armas väike rahavooprojekt, millel on rahulik tempo aga selge suund. Isegi kui ma väga palju ise juurde ei lisa, peaks järgmisel aastal küll osad kuud juba kolmekohalisi dividende andma. Selline on dividend growth strateegia paratamatus. Ja mida suuremaks summad kasvavad, seda rohkem on, mida reinvesteerida ja seda kiiremini kasvavad nad veel suuremaks!

Kui ma 65 olen, siis mina olengi ajalehes see multimiljonärina pensionile läinud koolimaja koristaja, kes on terve elu allpool oma võimeid elanud, 30 aastat tuima näoga 3. sammast tagunud, kõrvale ka dividendiportfelli püsti ajanud ja kes siis pensionile minnes poole oma netovarast armastatud pirukaärile pärandas.

Finantskümnevõistluse tabelit kahe IB konto vahel juhib hetkel dividendikonto, sest ma ei saanud märtsis oma varade juhtimisega eriti hästi hakkama.

Märtsis oli päevi kui ma tegelesin päevakauplemisega ja see ausalt öeldes päästis mind kõige hullemast ja tänu sellele on allolevas kalendris rohelisi päevi näha. Üle öö hoidsin ainult 5 treidi ja mitte ükski neist kasumisse ei jõudnud. Teine kuu järjest siis suuresti kätel istumise kuu kus pikaks minemise võimalusi vähe. Turg on meeeh ja minu jaoks veenvaid setupe ei teki enamus päevadel. Tasub meeles pidada, et treideri üheks vooruseks on kannatlikkus signaalidevahelisel ajal.

Treidide kvaliteet annab vahel soovida, sel kuul tegin ühe vea NFLX-iga kui ostujärgsel päeval tabas mind suur enesekindlus ja otsustasin positsiooni duubeldada aga riski jätsin samaks. Pildil sinine ala on ostupäev ja punane müügipäev aga sel vahepealsel päeval põrkas hind nii kenasti täpselt eelmise päeva poole tulba pealt üles ja ma olin juba positiivselt meelestatud, et see asi läheb mulle vajalikus suunas edasi. Aga järgmisel päeval oli ligi 4%ne langus ja ma sain kõvasti pihta (kalendris $-45.17). Pärast seda läks aktsia üles ilma minuta.

Õige oleks olnud siin juurde ostmine tegemata jätta, sest riski ei ole nii vara veel võimalik kohendada. ATR oli $11, mille sisse jäi ka järgmise päeva suur langus, seega stoppi kõrgemale tõsta ei saa, sest tõenäosus, et hind stoppi tabab on juba sisenemise päeval väga suur. No vot, kui ei mõtle läbi asju ja emotsiooni pealt teen, siis teen valesti ja kannan 2x suuremaid kahjumeid.

See, et aktsia minu välja peksmise järel minuta edasi läks on juba teine story, ma ei oleks sellest osa saanud ka siis kui oleksin treidi õigesti hallanud. Jääb üle lihtsalt seda pilti vaadata ja tõdeda, et business töötab, aga lihtsalt mitte minu business 😀

Teised treidid olid mul kenad, haldasin turuolukorrale vastavalt ja üllatusi ei olnud. Üks näide ilusast treidist on näiteks JBLU. Sisenemiskoht oli hea, palju signaale korraga ja stop-loss asus 200-päeva MA peal (must jäme joon). Kaks järgmist päeva üritas hind rallida aga tuli siis tagasi ja müüsin 4. päeval kui sulgus allpool 200-päeva MA-d. Sel korral sattus veel eriti ideaalselt, et sulgumine oli kohe joone all, seega väljusin väga väikese kaotusega. Tavaliselt pole mul aimugi, mis aktsiaga toimub pärast minu väljumist, sest see ei kuulu enam mu huviorbiiti aga antud juhul sai siin suurem müügisurve hoogu juurde.

Minu naisfännidel on võimalik kuulata mind kauplemisest rääkimas tuleval laupäeval Rikas naine = tark naine: börsi eri konverentsil. Tehnilisest analüüsist pääsete aga räägin kaupleja elust, põhimõtetest ja köögi poolest – mis seal retseptiraamatus kirjas on vs mida te tegelt sööte siis kui otsustate oma ellu põnevust tuua ja veits kaubelda.

Kui nüüd kodinad kokku võtta, siis võib öelda, et märtsi seisuga oli minu netoväärtus täpselt 50k eurot (seejuures ei võta ma arvesse kodu, mida ma kuuekohalise kasumi lootuses nüüd müüma hakkan).